EDYCJA 2017

Dnia 21 czerwca 2017, w Poznaniu, w trakcie sesji otwarcia Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT 2017) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS o nagrodę Fundacji za najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych EDYCJA 2017

• Telewizja Polska S.A.

Piętnasta edycja konkursu obejmowała rozprawy z dziedziny radiokomunikacji bądź technik multimedialnych, obronione z wyróżnieniem pomiędzy 1 stycznia 2016 r. a 17 lutego 2017 r. Zarząd Fundacji zaprosił do prac w Komisji Konkursowej 5 profesorów z wyższych uczelni technicznych, kierując się zasadą, że nie powinni to być ani promotorzy ani recenzenci zgłoszonych prac. W skład komisji weszli także przedstawiciele patronów medialnych oraz Fundacji.

Komisja Konkursowa 2017:

• prof. Marek Amanowicz – przewodniczący Wojskowa Akademia Techniczna
  • prof. Adam Dąbrowski Politechnika Poznańska
  • prof. Andrzej Materka Politechnika Łódzka
  • prof. Bogdan Kwolek Akademia Górniczo-Hutnicza
  • prof. Ryszard Zieliński Politechnika Wrocławska
  • mgr inż. Barbara Kiepas-Jeleńska Polskie Radio S.A
  • doc. Bogdan Zbierzchowski Przegląd Telekomunikacyjny
  • dr hab. Kajetana Snopek Fundacja WRRiTM

Komisja zakwalifikowała do grupy tegorocznych finalistów 4 osoby. Zostały one zaproszone do prezentacji referatów w trakcie specjalnej sesji KKRRiT (Fundacja pokryła opłaty konferencyjne). Po podsumowaniu i dyskusji ocen z list rankingowych Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

• pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 PLN
  • drugą nagrodę w wysokości 8 000 PLN