EDYCJA 2021

OGÓLNOPOLSKI KONKURS o nagrodę Fundacji za najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych

Dnia 2 września 2021, w Warszawie, w trakcie posiedzenia Rady Fundacji odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

Dziewiętnasta edycja konkursu obejmowała rozprawy z dziedziny radiokomunikacji bądź technik multimedialnych, obronione z wyróżnieniem pomiędzy 1 stycznia 2020 r. a 19 lutego 2021 r. Zarząd Fundacji zaprosił do prac w Komisji Konkursowej 5 profesorów z wyższych uczelni technicznych. W skład komisji weszli także przedstawiciele patronów medialnych oraz Fundacji.

Komisja Konkursowa 2021:

• prof. Marek Amanowicz – przewodniczący NASK – PIB
  • prof. Bożena Kostek Politechnika Gdańska
  • prof. Krzysztof Wincza Akademia Górniczo-Hutnicza prof. Bogusław Smólski KEiT PAN
  • prof. Ryszard Zieliński Politechnika Wrocławska
  • dr inż. Sławomir Krzewiński Polskie Radio S.A.
  • doc. Bogdan Zbierzchowski Przegląd Telekomunikacyjny
  • prof. Kajetana Snopek Fundacja WRRiTM

Na konkurs wpłynęło 5 prac. Zarząd przekazał do oceny Komisji 4 prace, piąta została wycofana z konkursu w związku z nieuzupełnieniem dokumentacji. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

• pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 PLN
  • drugą nagrodę w wysokości 8 000 PLN
  • trzecią nagrodę w wysokości 5 000 PLN

• I dr inż. Anna Łukowa za rozprawę Coordinated Radio Resource Management in 5G Systems with Time Division Duplex, promotor – prof. Krzysztof Wesołowski, Politechnika Poznańska
  • II dr inż. Tomasz Karpisz za rozprawę Novel methods for characterization of dielectric materials at microwave and millimeter-wave frequencies, promotor – prof. Bartłomiej Salski, Politechnika Warszawska
  • III dr inż. Marcin Góralczyk za rozprawę A S-band Inverted 3-way Doherty amplifier with GaN HEMT transistors, promotor – prof. Wojciech Wojtasiak, Politechnika Warszawska

Dyplomy wręczali goście posiedzenia Rady Fundacji – prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dr inż. Jacek Oko i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW prof. Michał Malinowski wraz z prezesem Rady Andrzejem Kozłowskim.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DWUDZIESTEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.