Edycja 2020

OGÓLNOPOLSKI KONKURS o nagrodę Fundacji za najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych

.

Dnia 17 września 2020, w Łodzi, w trakcie sesji otwarcia Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT 2020) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

Osiemnasta edycja konkursu obejmowała rozprawy z dziedziny radiokomunikacji bądź technik multimedialnych, obronione z wyróżnieniem pomiędzy 1 stycznia 2019 r. a 14 lutego 2020 r. Zarząd Fundacji zaprosił do prac w Komisji Konkursowej 6 profesorów z wyższych uczelni technicznych, kierując się zasadą, że nie powinni to być ani promotorzy ani recenzenci zgłoszonych prac. W skład komisji weszli także przedstawiciele patronów medialnych oraz Fundacji. Komisja Konkursowa 2020:

• prof. Marek Amanowicz, NASK-PIB – przewodniczący
  • prof. Andrzej Dobrucki, Politechnika Wrocławska
  • prof. Tomasz Kacprzak, Politechnika Łódzka
  • prof. Dariusz Kania, Politechnika Śląska
  • prof. Marek Kitliński, Uniwersytet Morski w Gdyni
  • prof. Marek Natkaniec, Akademia Górniczo-Hutnicza
  • mgr inż. Barbara Kiepas-Jeleńska, Polskie Radio S.A.
  • doc. Bogdan Zbierzchowski, Przegląd Telekomunikacyjny
  • dr Andrzej Buchowicz, Fundacja WRRiTM

Na konkurs wpłynęło 9 prac. Komisja zakwalifikowała do grupy finalistów 6 osób. Zostały one zaproszone do prezentacji referatów w trakcie sesji tematycznych KKRRiT. Po podsumowaniu ocen wszystkich członków Komisji oraz dyskusji nad zestawieniem sumarycznych ocen Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

• pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 PLN
  • drugą nagrodę w wysokości 8 000 PLN
  • trzecią nagrodę w wysokości 5 000 PLN
  • oraz trzy wyróżnienia.

NAGRODY otrzymali:

• PIERWSZĄ dr inż. Grzegorz Bogdan za rozprawę Adaptacyjne kształtowanie charakterystyki kierunkowej anteny z modulacją czasową, promotor – prof. Yevhen Yashchyshyn, Politechnika Warszawska
  • DRUGĄ dr inż. Damian Gromek za rozprawę Wykorzystanie emisji cyfrowych jako źródła oświetlenia dla pasywnego radaru z syntetyczną apreturą, promotor – prof. Krzysztof Kulpa, Politechnika Warszawska
  • TRZECIĄ dr inż. Krzysztof Malon za rozprawę Efektywne zarządzanie dostępem do widma w radiowych sieciach doraźnych z węzłami kognitywnymi, promotor – prof. Jerzy Łopatka, Wojskowa Akademia Techniczna

WYRÓŻNIENIA:

• dr inż. Piotr Hoffmann za rozprawę Metoda i system adaptacyjnego sterowania parametrami algorytmu syntezy niskich częstotliwości w urządzeniach mobilnych, promotor – prof. Bożena Kostek, Politechnika Gdańska
  • dr inż. Karolina Marciniuk za rozprawę Akustyczna analiza parametrów ruchu drogowego z wykorzystaniem informacji o hałasie oraz uczenia maszynowego, promotor – prof. Bożena Kostek, Politechnika Gdańska
  • dr inż. Karol Piczak za rozprawę Klasyfikacja dźwięku za pomocą splotowych sieci neuronowych, promotor – prof. Jarosław Arabas, Politechnika Warszawska

Dyplomy wręczali – Paweł Biskupski, członek rady Fundacji wraz z przewodniczącym Komisji Konkursowej prof. Markiem Amanowiczem i prof. Józefem Modelskim (prezesem Zarządu Fundacji).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.