EDYCJA 2018

OGÓLNOPOLSKI KONKURS o nagrodę Fundacji za najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych EDYCJA 2018

Dnia 20 czerwca 2018, w Gdańsku, w trakcie sesji otwarcia Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT 2018) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

Szesnasta edycja konkursu obejmowała rozprawy z dziedziny radiokomunikacji bądź technik multimedialnych, obronione z wyróżnieniem pomiędzy 1 stycznia 2017 r. a 16 lutego 2018 r. Zarząd Fundacji zaprosił do prac w Komisji Konkursowej 6 profesorów z wyższych uczelni technicznych, kierując się zasadą, że nie powinni to być ani promotorzy ani recenzenci zgłoszonych prac. W skład komisji weszli także przedstawiciele patronów medialnych oraz Fundacji.

Komisja Konkursowa 2018:

• prof. Marek Amanowicz – przewodniczący NASK – PIB
  • prof. Marek Domański Politechnika Poznańska
  • prof. Tomasz Kacprzak Politechnika Łódzka
  • prof. Adam Kawalec Wojskowa Akademia Techniczna
  • mgr inż. Barbara Kiepas-Jeleńska Polskie Radio S.A.
  • dr hab. Marek Natkaniec Akademia Górniczo-Hutnicza
  • prof. Przemysław Rokita Politechnika Warszawska/ Fundacja WRRiTM
  • prof. Ryszard Zieliński Politechnika Wrocławska

Komisja zakwalifikowała do grupy tegorocznych finalistów 5 osób. Zostały one zaproszone do prezentacji referatów w trakcie sesji tematycznych KKRRiT. Po podsumowaniu ocen wszystkich członków Komisji oraz dyskusji nad zestawieniem sumarycznych ocen Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

• dwie drugie nagrody w wysokości 8 000 PLN
  • trzecią nagrodę w wysokości 5 000 PLN
  • oraz dwa wyróżnienia.b

• II dr inż. Natalia Leszczyńska za rozprawę Zero-Pole Approach in Microwave Passive Circuit Design, promotor – prof. Michał Mrozowski, Politechnika Gdańska
  • II dr inż. Krzysztof Cichoń za rozprawę Reliable and Energy Efficient Spectrum Sensing in Cognitive Radio Systems, promotor – prof. Hanna Bogucka, Politechnika Poznańska
  • III dr inż. Maciej Trochimiuk za rozprawę Optymalizacja predykcji międzyobrazowej w kodowaniu danych wizyjnych, promotor – prof. Władysław Skarbek, Politechnika Warszawska

Wyróżnienia:

• dr inż. Konrad Godziszewski za rozprawę Charakteryzacja materiałów dielektrycznych w zakresie częstotliwości subterahercowych, prof. Yevhen Yashchyshyn, Politechnika Warszawska
  • dr inż. Łukasz Maślikowski za rozprawę Zastosowanie techniki MIMO w radarze szumowym do jednoczesnej obserwacji obiektów w wybranym sektorze kątowym, prof. Krzysztof Kulpa, Politechnika Warszawska

Dyplomy wręczali – prof. Jerzy Wtorek, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej wraz z przewodniczącym Komisji Konkursowej prof. Markiem Amanowiczem i prof. Józefem Modelskim (prezesem Zarządu Fundacji).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.