Konkurs Młodych Autorów prezentujących swoje prace w trakcie KKRRIT 2018

Czerwiec 2018

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 19 referatów z 8 różnych ośrodków: 6 z Politechniki Warszawskiej, 4 z Politechniki Poznańskiej, 3 z Politechniki Gdańskiej, 2 z Politechniki Łódzkiej, po jednym referacie z Politechniki Wrocławskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, z Nokia Solutions and Networks, z Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Komisja Konkursowa KKRRiT 2018:

• prof. Piotr Gajewski Wojskowa Akademia Techniczna – przewodniczący,
  • dr inż. Jacek Cichocki Politechnika Warszawska,
  • prof. Jerzy Łopatka Wojskowa Akademia Techniczna,
  • prof. Andrzej Kowalski Orange Polska S.A.,
  • prof. Maciej Walkowiak Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy,
  • prof. Ryszard J. Zieliński Politechnika Wrocławska.

Po zapoznaniu się z referatami, opiniami recenzentów oraz ocenie prezentacji w trakcie Konferencji, Komisja postanowiła przyznać:

• pierwszą nagrodę w wysokości 1800 PLN
  • drugą nagrodę w wysokości 1200 PLN
  • trzecią nagrodę w wysokości 600 PLN
  • dwa wyróżnienia (dyplomy).

Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów odbyło się 22 czerwca 2018, w trakcie sesji zamykającej KKRRiT 2018. Dyplomy wręczali – przewodniczący KKRRiT 2018 prof. Ryszard Katulski wraz z przewodniczącym Komisji Konkursowej prof. Piotrem Gajewskim.

• Bartosz Bossy (Politechnika Poznańska) za referat Optymalizacja efektywności energetycznej dla sieci połączeń radiowych z przekaźnikami
  • II Adrian Dziembowski (Politechnika Poznańska) za referat Szybka synteza widoków wirtualnych dla systemów telewizji swobodnego punktu widzenia
  • III Robert Kawecki (Politechnika Łódzka) za referat Analiza wpływu błędów map referencyjnych na dokładność lokalizowania terminala z wykorzystaniem RSSI i algorytmu filtracji cząsteczkowej

Wyróżnienia otrzymali:

• Paweł Kosz (Politechnika Gdańska) za referat Empiryczny model tłumienia systemowego w łączu radiowym sieci BAN pracującej w środowisku promu pasażerskiego
  • Vitomir Djaja-Jośko (Politechnika Warszawska) za referat Badanie wpływu poziomu odbieranego sygnału na wynik pomiaru TDOA w układzie DW1000