Copyright 2019 - Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych - jPeople Free Joomla 3.5 Template

KONKURS o nagrodę Fundacji za najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych EDYCJA 2019

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
o nagrodę Fundacji
za najlepszą pracę doktorską
z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych
EDYCJA 2019
Patronat medialny:
Polskie Radio S.A.  Przegląd Telekomunikacyjny

Dnia 26 czerwca 2019, we Wrocławiu, w trakcie sesji otwarcia Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT 2019) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

Siedemnasta edycja konkursu obejmowała rozprawy z dziedziny radiokomunikacji bądź technik multimedialnych, obronione z wyróżnieniem pomiędzy 1 stycznia 2018 r. a 15 lutego 2019 r.
Zarząd Fundacji zaprosił do prac w Komisji Konkursowej 5 profesorów z wyższych uczelni technicznych, kierując się zasadą, że nie powinni to być ani promotorzy ani recenzenci zgłoszonych prac. W skład komisji weszli także przedstawiciele patronów medialnych oraz Fundacji.

Komisja Konkursowa 2019:

prof. Marek Amanowicz  - przewodniczący

NASK - PIB

prof. Tomasz Kacprzak

Politechnika Łódzka

prof. Bożena Kostek

Politechnika Gdańska

prof. Stanisław Rosłoniec

PIT-RADWAR

dr hab. Piotr Słobodzian

Politechnika Wrocławska

dr hab. Kajetana Snopek

Fundacja WRRiTM (PW)

mgr inż. Józef Wacnik

Polskie Radio S.A.

doc. Bogdan Zbierzchowski

Przegląd Telekomunikacyjny

Na konkurs wpłynęło 11 prac. Komisja zakwalifikowała do grupy finalistów 6 osób. Zostały one zaproszone do prezentacji referatów w trakcie sesji tematycznych  KKRRiT.

Po podsumowaniu ocen wszystkich członków Komisji oraz dyskusji nad zestawieniem sumarycznych ocen Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

pierwszą  nagrodę

10 000 PLN

drugą nagrodę w wysokości

8 000 PLN

trzecią nagrodę w wysokości

5 000 PLN

oraz  trzy wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

I

dr inż. Ilona Piekarz za rozprawę Zero-Pole Approach in Microwave Passive Circuit Design, promotor - prof. Sławomir Gruszczyński, Akademia Górniczo-Hutnicza

II